Nabízíme malé dobrodružství...

...a možná dáme víc

Cena letenky
Letenka od 4840,-
Právě se nacházíte:Zážitky z cest
ČeskyEnglish

 Jak jsme létali v Chile

zdroj: Karel Valeš                                          

Na začátku příběhu byl jeden e-mail a jeden  sen. Pilotovi Jiřímu Vokálovi ze společnosti Ballooning CZ byla, jako jedinému z České republiky, zaslána pozvánka na druhé mezinárodní setkání balonů v Chile. Účast jsme rychle potvrdili a tím se rozeběhly horečné přípravy na expedici.

Hned na začátku přesunu balonu do Chile nás čekají nelehké a nervující okamžiky s organizátory přepravy a jejich nepředvídatelnou improvizací. Po našem týdnu  již stráveným v Chile se k nám konečně dostává balon a můžeme se již chystat na náš první vzlet.

Tím prvním je upoutaný společný let s ostatními účastníky nedaleko Los Andes s nočním svícením, kdy se balony rozsvěcují jako žárovky. Další den nás čeká let na cíl. Po hodinovém letu sice přistáváme nejblíže cíli, ale jak se nakonec dozvídáme od ostatních, díky pozdnímu startu a zvedajícímu se větru se tato soutěž mění na přistaň kde můžeš, jen ne v horách.

Je pro nás milým překvapením, když se při každé přípravě na let  sejde spousta místních lidí, kteří balon nejspíše vidí na živo poprvé a vše tak oceňují potleskem, pískáním a dupáním a při vzletu aplausem. Fandění při létání nikdo z nás ještě nezažil.

Během dalších dnů máme za sebou např. dobrodružné přistání do polovyschlé řeky plné kamenů a také přesun do 1.000 km vzdálené pouště Atacama, nejsušší pouště světa. V San Pedru zjišťujeme podmínky létání v národním parku,možná místa startu a také kde jsou oblasti min, které tu zbyly po válce s Bolívií. A tak zaškrtáváme místa , kde nesmíme z různých důvodů letět nebo přistát. Na jediném možném místě startu rozbalujeme opatrně balon, jelikož všude okolo leží  tenké a ostré kameny. Za chvíli však již vyplouváme do ticha pouště a Měsíčního údolí. Klid je ovšem jen na chvíli, v údolí je silné proudění vzduchu, na což většina balonu doplatí “dotykem” se stěnou údolí. Američané si udělají díru do koše, Britům vypadne foťák při ťuknutí o zeď, ale nám se naštěstí podaří rychlým manévrováním proletět. Ze vzduchu vidíme, jak vypadá minové pole a po přistání si užíváme pocitu spokojených vzduchoplavců.

Pobyt končí a my odjíždíme s dobrými pocity historicky prvního a úspěšného létání českého  týmu v těchto končinách a zvládnutí často extrémních podmínek.

 

Další fotografie z Chile naleznete v naší fotogalerii 

Plánované lety

Volná místa
Rychlý kontakt
BALLOONING.CZ s.r.o.

Moskevská 1548/92

101 00 Praha 10


e-mail: ballooning@ballooning.cz

mobil:  +420 739 484 852