Nabízíme malé dobrodružství...

...a možná dáme víc

Cena letenky
Letenka od 4840,-
Právě se nacházíte:Balonová fiesta - Mexiko 2013
ČeskyEnglish

Krátká reportáž z naší výpravy do Mexika na balonovou fiestu

 

Fiesta se konala ve dnech 1.11. až 3.11. 2013 v zábavním parku u města Durango

Do Duranga na letiště jsme doletěli 29.10. večer. Stihly to i naše kufry, tak jsme byli rádi. Měla na nás čekat dle domluvy Susan Aparicio s autem, ale nikde nikdo. Trochu jsme znervózněli, ale nakonec pro nás přijela i s kolegy ze Slovinska a Litvy, se kterými byli létat ještě na nějaké předchozí akci. Kufry jsme dali do koše k balonu a jelo se.

 Po ubytování bylo rozhodnuto, že se půjdeme všichni i s rodiči od Susan někam najíst. Nastala velká akce kdo s kým pojede v autě a po 5 minutách jízdy ( v podstatě jsme objeli benzínovou pumpu) jsme byli v místní malé hospůdce. Dostali jsme  na ochutnání mexickou kuchyni.Bylo to dobré – zapečený sýr se žampiony, avokádový krém s jalapeňos (pálivé zelené papričky), pečené kousky hovězího a vepřového masa ,pečený prambor v alobalu se sýrem a smetanou. K tomu pochopitelně tortilly a několik  druhů salsy – od málo pálivé až po téměř nejedlou, při které už skoro vylézaly oči z důlků. 

Jelikož jsme měli druhý den ještě volno – balony nedorazily – tak jsme se vydali taxíkem do centra Duranga. Na hlavním náměstí se připravovali na dušičky – oslavu smrti. Všude byly sochy smrti udělané ze všeho možného.

Odpoledne  přijely také další české posádky – celkem nás bylo 8 balonů z ČR. Jeden Američan, Litevci a Slovinci. Pochopitelně také místní mexická posádka.- Susan Aparicio Rivero s otcem Julianem.

31.10. dopoledne jsme se seznámili na ploše před zábavním parkem s našimi pomocníky k balonu – 2 dívky a 2 hoši mezi 15 a 17 lety. Dostali jsme bílá trička se zeleným balonem – logo fiesty a kartičku na krk.

Večer proběhla tzv. spanilá jízda městem. Jelikož jsme stále neměli náš balon, byli jsme rozmístěni do košů balonů, co zde již byly a na korby aut. Již se setmělo, takže plameny hořáků krásně osvětlovaly okolí.

Lidé stáli kolem ulic v zástupech- většinou pomalovaní a v maskách  a mávali .

Po celém městě visely na sloupech plakáty, na kterých byli vyobrazeni všichni piloti.

 1.11. ráno v 6 hodin jsme se byli podívat v areálu zábavního parku na vzlet 5 balonů, které již byly v Durangu.

V poledne konečně dorazily i ostatní balony z Česka a jeden z USA. Byli jsme si je převzít z kamionu, zkontrolovat, naplnit plynem a připravili jsme se na večerní svícení – tzv. žárovky. „Svícení“ bylo trochu hektické – byla tma, pracovníci nevěděli co přesně dělat  začalo foukat a byla zima. Pohled na rozsvícené balony byl ovšem úchvatný.

 2.11. ráno v 6 hodin jsme již byli v parku na ploše a startovali.

Vzlet všech 12 ti balonů byl ohromující. Dostali jsme se i do místních novin.

Přistání mezi ploty a silnicí se podařilo úspěšně všem. Radost místních obyvatel, zvláště dětí byla veliká.

 Večerní „svícení“ proběhlo bez nafouknutých balonů, jelikož se dost rozfoukalo a nebylo možné balony naplnit a tak všichni jen svítili zapálenými  hořáky.

 3.11. ráno proběhl druhý start všech balonů.

Vítr foukal na druhou stranu, takže jsme zase přistávali v jedné oblasti. My přistáli na loučce u potoka, kde rostly plané klasy sladké kukuřice, které strašně lepily.

 S vypětím všech sil jsme po klidném přistání naložili koš a balon na auto a vrátili se na místo startu do zábavního parku.

Večerní „svícení“ proběhlo  již opět s kompletními balony.

 4.11. jsme po snídani jeli na „field“ zabalit balony.

Druhá fiesta, která měla být v Amatitánu další víkend byla kvůli odřeknutí sponzorů zrušena, takže už jsme zase balony připravovali na zpáteční cestu do Evropy a do Čech. Nyní jen doufáme, že dorazí v pořádku přibližně do konce letošního roku. Dorazily začátkem ledna...

Fotografie z Mexika jsou k vidění ve fotogalerii - Mexiko Durango listopad 2013 

   http://www.ballooning.cz/admin/categories/edit.html?id=7

  

 

 

Plánované lety

Volná místa
Rychlý kontakt
BALLOONING.CZ s.r.o.

Moskevská 1548/92

101 00 Praha 10


e-mail: ballooning@ballooning.cz

mobil:  +420 739 484 852