Nabízíme malé dobrodružství...

...a možná dáme víc

Cena letenky
Letenka od 4840,-
Právě se nacházíte:Naše prvenství
ČeskyEnglish

Expedice Aqua Terra-Tanzanie

Mezi naše velká prvenství v oblasti balónového létání patří Expedice Aqua Terra, do které byl vybrán jako jediný pilot balónu z celého Československa  Jiří Vokál. Expedice se uskutečnila v Tanzanii v roce 1988 a horkovzdušný balón zde měl svoji historickou premiéru.

1. soukromá letecká společnost -1990 

Naše firma - tehdy ještě Prag tourist Ballooning, a.s.- byla první založenou českou soukromou leteckou společností nejen po roce 1989, ale i po 2. světové válce.

Přelet Alp 1992

Jedním z dalších úspěchů byl přelet Alp ve Švýcarsku v roce 1992, kdy zde letěl první český balón! Jiří Vokál zde dosáhl svého osobního výškového rekordu 7000 mnm.

Let u polárního kruhu 1996

Na mezinárodní balónové fiestě v Kemi (Finsko)  se české posádce vedené Jiřím Vokálem, jako jediné z východního bloku, podařily tři krásné lety v blízkosti polárního kruhu.

Nové Mexico 2002 

V tomto roce jsme jako jediní reprezentovali ČR na Letu národů v Novém Mexiku

Chille 2005 

I zde jsme jako jediní z ČR reprezentovali naší republiku na balónové fiestě.

Saudská Arábie 2008 

Vůbec prvně v historii Saudské Arábie se zde uskutečnily, na pozvání šejka, lety balónů zastoupené posádkami z různých zemí. Náš pilot Jiří Vokál zde byl se svým doprovodem jako jediný z České republiky. Byly to velice náročné lety v těsné blízkosti moře, bez možnosti použití map a předpovědi počasí. Vše jsme zvládli na jedničku :-) 

 

 Unikátní prvolety v Kataru 2011 (Quatar)

Létání v Kataru vzniklo zcela náhodou, když v rámci pořádání MS ve fotbale, které se bude konat v roce 2022, hledala australská manažerka firmu, která by ve velice krátké době zajistila 5 balonů pro reklamu tohoto mistrovství. Našla ve vyhledávači firmu Kubíček - našeho partnera a ve velice krátké době - od 22.12. 2010 do 4.1.2011 jsme stačili jako jediní na světě toto vše vyřídit a zorganizovat. Ve spolupráci se slovenskými kolegy  jsme sehnali  5 balonů v  požadovaných barvách. Jednalo se o žlutý (USA), fialový ( Austrálie) ostatní červený, zelený a modrý byly z České republiky. V rámci permanentní spolupráce a komunikace všech zúčastněných byly provedeny prvolety nad Dohou (hlavní město Kataru).

Fotografie z Kataru jsou k vidění ve Fotogalerii.

První z letů je možno vidět na: http://www.youtube.com/watch?v=e2sS0tN98ns&feature=youtu.be

 

Druhý z letů je možno vidět na : http://www.youtube.com/watch?v=TkI93FTp4dohttp://www.youtube.com/watch?v=TkI93FTp4do

 

Plánované lety

Volná místa
Rychlý kontakt
BALLOONING.CZ s.r.o.

Moskevská 1548/92

101 00 Praha 10


e-mail: ballooning@ballooning.cz

mobil:  +420 739 484 852