Kdy létáme?

Zpravidla létáme od dubna do října, ale jen za příznivých povětrnostních podmínek: to znamená bez srážek, s dohledností alespoň 5 km a při rychlosti větru do max. 4 m/s.

Startujeme:

• ráno - do dvou hodin po východu slunce

• večer - do dvou hodin před západem slunce

Samotný let balonem trvá zhruba jednu hodinu, přípravy ke startu cca. 30 minut.

Kde létáme?

Létáme hlavně v malebné lokalitě u zámku Konopiště, cca. 40 km jižně od Prahy, kde se nalézá i naše letištní základna (dálnice D1 a pak dále po E55 směr Č. Budějovice). Při zakoupení celého koše lze samozřejmě domluvit i jakékoliv jiné místo startu.
Místo setkání pro běžné lety balonem: jen 150 m po odbočení z hlavní benešovské silnice na Konopiště po levé straně, na louce naproti autoopravně - bývalé prodejně Peugeot.

Mapa místa setkání zde

Kolik let balonem stojí?   

 

Kurzovní lístek ČSOB

Cena letenky mimo jiné zahrnuje

Exkluzivní nabídka

Další informace

Let balónem probíhá velice klidně ve výškách 1 až 500 metrů. Pohybujeme se po větru, který má většinou v různých výškách i různý směr. Pilot řídí balón tak, že ohříváním vzduchu v balónu mění vztlak a tím i výšku letu, aby využil rozdílnosti směru větru v různých výškách.
Po přistání, křtu a předání certifikátu budete dopraveni naším vozidlem zpět k místu startu.
Vhodné oblečení: doporučujeme obléci se jako na výlet do přírody, dle ročního období.

Vzduchoplavba může být originálním dárkem či naplněnou touhou po létání, ale třeba také začátkem svatební cesty. Let s našimi piloty je naprosto bezpečný a jeho start a přistání připomíná spíše luxusní výtah. Věková hranice není nikterak omezena, děti se však mohou zúčastnit letu jen za doprovodu rodičů.